מכשור לקוסמטיקאיות – איך לבחור ומהן האפשרויות המומלצות?

מכשור לקוסמטיקאיות – איך לבחור ומהן האפשרויות המומלצות?

כל מכון קוסמטיקה, כולל מכוני יופי קטנים ומתחילים, זקוק למכשור, לריהוט ולציוד המתאים על מנת להעניק טיפולים מקצועיים ברמה טובה. גם בתחום זה ניתן למצוא כיום מגוון אפשרויות רחב ועשיר מאין כמוהו, אשר עשוי במקרים רבים גם לבלבל. בין שלל האפשרויות והסוגים המומלצים ביותר – כיצד ניתן ומומלץ לבחור מה בכלל נדרש ונכון עבורנו לקנות? מהן האפשרויות המומלצות בתחום זה שכדאי לכל קוסמטיקאית ובעלת מכון יופי להכיר?

 בגדול, מומלץ להתמקד מצד אחד בפריטי הריהוט העיקריים הנדרשים עבור כל מכון קוסמטיקה בסיסי, ומצד שני לבחור פריטי מכשור לקוסמטיקאיות המאפשרים לעבוד ביתר יעילות ונוחות, וכך ליצור מכון יופי ברמה מקצועית גבוהה:

 מיטות, כיסאות, שולחנות ועגלות קוסמטיקה – לוודא כי המכון מרוהט באופן מקצועי ומספק

בשלב ראשון של בניית מכון קוסמטיקה (או חידוש וריענון של מכון קיים) כדאי להתמקד בבחירה של פריטי הריהוט המרכזיים המשמשים במסגרת טיפולים קוסמטיים שונים.

דוגמה מרכזית לכך היא כמובן מיטות קוסמטיקה – מיטות טיפולים מקצועיות אשר מתאימות לסוגי טיפולים מסוימים. מיטה לקוסמטיקאית מאפשרת לטפל בצורה הנוחה ביותר, גם עבור הלקוח/ה וגם עבור הקוסמטיקאית עצמה. זהו לא רק סטנדרט בסיסי והכרחי לעבודה מקצועית, אלא גם נוחות בסיסית שכדאי שתהיה במכון היופי שלך.

דוגמה מתבקשת נוספת מתחום הריהוט היא עגלות קוסמטיקה – עגלות ניידות (על גלגלים) עם כמה וכמה מדפים ו/או מגירות, כתלות בדגם, עליהן ניתן להניח את כל הכלים והחפצים השונים שצריכים להיות זמינים ונגישים במהלך הטיפול. בחירת עגלות קוסמטיקה צריכה להיעשות על פי סוג הטיפולים בהם את מתמחה. ישנן עגלות קוסמטיקה ייעודיות עבור פדיקור או מניקור, למשל, עגלות למקעקעים, עגלות מתכת או עם מדפי זכוכית וכיוצ"ב. בצעי את הבחירה על פי כמות וגודל המדפים, בהשוואה לכמות החפצים שתרצי למקם על העגלה.

בנוסף לאלו כדאי לבחור גם כיסא קוסמטיקאיות טוב, כזה שישמור לך על הגב והגוף ויאפשר לך לנוע ממקום למקום ביתר קלות.

 להשתמש בטכנולוגיה של ימינו על מנת לייעל את העבודה ולהעלות את הרמה המקצועית

בשלב השני נוכל להתפנות לבחירת מכשור לקוסמטיקאיות, בפרט מכשירים חשמליים ייעודיים שונים אשר נועדו לייעל את העבודה ולהקל על אשת המקצוע המבצעת אותה.

מבחינת מכשור לקוסמטיקאיות נרצה כמובן גם כן להתייחס לסוגי הטיפולים העיקריים בהם את מתמחה, אך ישנן כמה דוגמאות למכשירים שטוב שיהיו בכל מכון יופי באשר הוא.

למשל – שואב קוסמטי. שואב אבק קטן ומקצועי המשמש לטיפולי ציפורניים, במהלכם משייפים את הציפורניים ומייצרים הרבה מאוד לכלוך שקשה מאוד לנקות. שואב קוסמטי הופך את סביבת העבודה כולה לנקייה ונעימה יותר באופן שוטף, ומאפשר לך לקצר את זמן הטיפול ואת הזמנים הנדרשים לצורך סדר וניקיון בין טיפול לטיפול.

דוגמה נוספת בהקשר זה היא אוטוקלאב שולחני – מכשיר ייעודי קטן לחיטוי ועיקור הכלים עימם עובדים. גם זה כיום סטנדרט במכוני יופי, מרפאות, קליניקות ומעבדות. אוטוקלאב יאפשר לך לשמור על רמת היגיינה גבוהה במכון, ולהבטיח כי איננו מאפשרות לזיהומים לעבור בין לקוחות שונים.

פוסטים נוספים