איך לבחור מיטת טיפולים ומה חשוב לדעת?

איך לבחור מיטת טיפולים ומה חשוב לדעת?

מיטת טיפולים היא ללא ספק מהאביזרים החשובים ביותר בכל קליניקה, בין אם מדובר במכון יופי וקליניקה של קוסמטיקאית ובין אם בקליניקת טיפולים או במטפלים/מעסים אשר מעניקים טיפולים או עיסויים בבית הלקוח. לכן, חשוב ביותר עבור כל קוסמטיקאית, מעסה או מטפלת באשר היא, לבחור בקפידה את מיטת הטיפולים עימה תעבוד.

 אילו קריטריונים ושיקולים כדאי לקחת בחשבון בבואנו לבחור מיטת טיפולים לקליניקה או למכון היופי, ומהם הפרמטרים החשובים ביותר בהקשר זה?

 ממדי המיטה

רוחבה של מיטת טיפולים נע לרוב בין שישים לשמונים סנטימטרים, וזה מספיק למרבית הטיפולים. במקרה ומדובר במיטה לעיסויים, מעדיפים אנשי המקצוע בדרך כלל מיטה מעט רחבה יותר, על מנת שלקוחותיהם יוכלו להתרווח בנוחות במהלך הטיפול. כאשר מדובר במיטת טיפולים לקוסמטיקאית, דוגמת מיטה לרפלקסולוגיה או עמדה לטיפולי פדיקור, רוחב המיטה הרבה פחות קריטי.

מבחינת אורך המיטה, מדובר לרוב באורכים סטנדרטיים בהם מגיעות כמעט כל סוגי המיטות. במקרה של מיטה לקוסמטיקאית, לרוב האורך אינו מהווה בעיה שכן המטופלות אינן חייבות להישכב בנוחות ולהשתרע... עם זאת, ישנם דגמים של מיטות טיפולים מתכווננות, בהן ניתן לשנות את האורך על פי גובהו של המטופל.

 תנוחות ומצבים שונים

מיטות טיפולים שונות מתקפלות ומשנות צורה ותנוחה בהתאם לייעודן המקורי. חלקן יכולות להתקפל למצב של כיסא או כורסה, באחרות ניתן ממש לשנות את הזווית כך שהמטופל יישכב עם הראש בזווית כלפי מטה (אשר נוחה יותר לעבודה בטיפולים מסוימים) וכיוצ"ב.

הצורך במיטת טיפולים בעלת אפשרויות רבות לתנוחות ומצבים שונים תלוי בסוג הטיפולים הספציפיים שאת מעבירה. במקרים מסוימים מיטה חשמלית (ורבת מצבים) לקוסמטיקאית תהווה את הבחירה המתבקשת ביותר, במקרים אחרים תספיק מיטה בעלת מצב אחד או שניים בסיסיים, ולא מעבר לכך.

מיטה מתקפלת למטפלים ניידים

במידה והמעסה, מטפלת או קוסמטיקאית ניידת בטיפוליה (כלומר – מגיעה גם לבית הלקוח ולא מטפלת רק בקליניקה שלה), מיטת טיפולים מתקפלת היא כמובן הפריט הנדרש. ניתן למצוא כיום מגוון מיטות מתקפלות, בפרט מיטת עיסוי מתקפלת וקלת משקל יחסית, כך שלא תהיה כבדה לנשיאה יתר על המידה. לרוב, מיטות אלו שוקלות בין עשרה לחמישה עשר קילוגרם.

מיטת טיפולים מתקפלת יכולה לאפשר לנו להתחיל ולצאת מהקליניקה, ולהתרחב לשוק הטיפולים הנערכים בבית הלקוח (כמו גם לעבוד במספר קליניקות ומקומות שונים).

משענת לראש

המשענת לראש היא תמיד נקודה שיש לשים אליה לב במיטות טיפולים, כאשר ישנן בגדול שתי אפשרויות נפוצות עיקריות – הראשונה היא מיטת טיפולים המגיעה עם חור "בילד אין" אליו מכניסים המטופלים את הראש כאשר הם שוכבים על הבטן. האפשרות השנייה היא תוספת חיצונית (המכונה "בייגלה" בעגה המקצועית המקומית...), המיועדת לתמוך בראש. ה"בייגלה" מוסיף למיטה כמה סנטימטרים טובים וגם ניתן לכוונון מבחינת המיקום והזווית, ולכן מועדף על מרבית המטפלים.

 בחירת מיטה או עמדה ייעודית עבור טיפולים מסוימים

חלק ממיטות הטיפולים הן "אוניברסאליות", במובן שהן מתאימות לכמה וכמה סוגים שונים של טיפולים, ואילו מיטות אחרות הן ייעודיות עבור סוג טיפול מסוים. במידה ואת מתמחה בטיפול מסוג זה עדיף ללכת מראש על מיטה ייעודית לתחום. דוגמאות לכך תוכלו למצוא כאן אצלנו בקטלוג מיטות טיפולים, בפרט – כורסת פדיקור, מיטת ספא לייזר, מיטה חשמלית לקוסמטיקאית, עמדת פדיקור ועוד.

פוסטים נוספים